De nobele strijd om de plaat van de maand barst hier los. Wiens meesterwerk zal een maand lang verschijnen als de header van dit prachtige forum? Misschien wel die van jou!
Forumregels
De fotowedstrijd start op de 1ste van iedere maand en wordt gesloten op de 24ste. Op de 24ste wordt er een poll gemaakt waarin gestemd kan worden op de foto's, die stemming loopt dan voor ween (tot +-/ de laatste dag van de maand), waarna dus de winnaar bekend wordt gemaakt en de nieuwe wedstrijd weer wordt gestart.
Iedereen die mee doet aan de wedstrijd verklaart zich automatisch akkoord met de onderstaande regels.
Wedstrijd regels
1. Er mag maximaal 1 foto per gebruiker worden ingezonden elke maand.
2. De ingezonden foto moet door de gebruiker zelf zijn gemaakt.
3. Boven de foto-inzending moet het woord Foto worden geplaatst met het nummer van de inzending (eerste inzender Foto 1, tweede inzender Foto 2 etc.)
4. Het is toegestaan om een korte uitleg te geven onder de ingezonden foto.
5. Na de plaatsing mag de foto niet meer worden gewijzigd.
6. De maximale upload afmeting van een foto tijdens de wedstrijd is een breedte van 800 pixels. (Deze wordt ook ondersteund door Flickr.)
7. Foto’s ingezonden na de sluitingsdatum doen niet mee aan de wedstrijd.
8. De winnaar van de Foto van de Maand-verkiezing mag de maand erna niet deelnemen aan de verkiezing.
9. Inzenden kan t/m 18:00 uur op de 24e dag van de desbetreffende maand.
10. Stemmen kan vanaf 18:00 op de 24e dag en dient anoniem te gebeuren. Op jezelf stemmen is niet toegestaan.
11. De foto van de maand zal daarna in de volgende maand binnen 7 dagen verschijnen boven aan dit forum.
12. Mogelijke thema's zullen worden gepresenteerd in de eerste post van het topic. Suggesties kunnen ten alle tijden worden geplaatst in het daarvoor bedoelde onderwerp 'onderwerpen voor de foto van de maand gezocht'
Over de foto
13. De foto mag geen winnende foto zijn uit eerdere edities van de foto van de maand verkiezing.
14. De foto moet een landschapsformaat hebben, bij voorkeur met een verhouding van 3:2. (Deze verhouding is standaard bij de meeste spiegelreflexcamera's. Deze verhouding is nodig voor een optimale plaatsing van de foto in de header template. Zorg ook voor genoeg marge aan de linker en rechter kant tussen de trein en de rand van de foto.)
15. De winnaar moet in staat zijn een exemplaar van de foto kunnen leveren met een afmeting van 2048 pixels breed. (Dit wordt inmiddels ook ondersteund door Flickr, maar is geen vereiste. De foto opsturen binnen 5 dagen via een privé bericht naar het beheer is ook toegestaan.)
16. Het beheer heeft de mogelijkheid een foto af te keuren voor de header als deze niet aan de eisen van 14. en 15. voldoet. In dit geval verschijnt de tweede plaats als header op het forum, de eerste plaats blijft uiteraard de winnaar van de maand.
Welkom bij de foto van de maand verkiezing van mei 2020. De regels zijn te vinden boven aan deze pagina.
Het thema voor deze maand is: Lentekriebels
Op de foto moet te zien zijn dat de lente is begonnen. Denk daarbij aan bloesem of bomen met vers blad. Uiteraard moet er ook nog een trein op de foto staan .
Let op! Op grond van regel 8 mag TimoTrimbos deze maand niet deelnemen aan de verkiezing.
FOTO 1
Op 15 april 2020 passeren de 193 620 en 186 941 van LTE het dorpje Hüthum met de lege Gratwein-kolentrein (48798) uit Oostenrijk naar Amsterdam Westhaven. Langzaam beginnen de bomen zich ook weer met vers blad te vertonen, een mooie lentesfeer.
Door het coronavirus ben ik genoodzaakt foto's dichter bij huis te maken. Maar door de grotere hoeveelheden vrije tijd heb ik toch regelmatig de mogelijkheid om te fietsen naar een plek verder van huis. Op de donderdagmorgen van 23 april 2020 reed HSL een keteltrein vanuit de Botlek naar Neustadt a/d Donau. Ik ben hiervoor naar de Kapelweg gefietst, waar het koolzaad in volle bloei staat.
DBC 189 066 is op koningsdag 2020 met Unit Cargo 45717 onderweg van Kijfhoek Noord naar Köln Gremberg door de inmiddels snel groen wordende Kampina tussen Oisterwijk en Boxtel.
Een geliefde plek in de lente zijn de tulpenvelden tussen Haarlem en Leiden. Op 24 april 2019 ging ik eropuit en bij Warmond kon ik voor het eerst SNG fotograferen, met stel 2325 onderweg naar Leiden Centraal.
Laatst gewijzigd door RailWorx op wo mei 06, 2020 10:41 pm, 1 keer totaal gewijzigd.
FOTO 7 LTE 186 942, Nieuwekerk aan den IJssel by Leen Dortwegt, on Flickr
LTE 186 942 met de Poznan-shuttle 41350 een fraaie trein op deze zaterdag avond 18.34 ri Erp langs Nieuwekerk aan den IJssel 25 april 2020.
Eindelijk weer lentekriebels. Ook de kippen mogen na de winter en de ophokplicht weer naar buiten.
De 186 942 van LTE, in de Attracktive Forces livery, passeert hier met de Poznan shuttle Terschuur, op weg naar Rotterdam Europoort.
9-5-2020, Terschuur (NL)
Op 5 mei 2016 was ik voor foto's in het Maintal om te genieten van de vele koolzaadvelden. In de avond kwam de Heizprofi 185 van HGK voorbij met een sleep ketelwagens.
Niet perse bloemenpracht, maar het vele groen hier op de veluwe bij Stroe verraad de Lente. RFO 1828+1831 Met een biodieseltrein naar Rotterdam op 16 April 2020:
Ondanks de corona crisis kunnen mensen de verleiding niet weerstaan om toch een foto te maken al midden de kleurrijke velden. De spits trein van Neuss naar Grevenbroich zal de enkele reizigers waarschijnlijk een mooie reis hebben gegeven, want de omgeving van de lijn was minstens zo kleurrijk als de nederlandse bollenvelden.
FOTO 17
Als dit geen lentekriebels oplevert.. Een onbekend gebleven SLT passeert op 14 april 2014 een kleurrijk bloementafereel, vlak voor de zon onder gaat.
Ondanks het corona virus word er nog wel gespot, in Zenderen rijd PKP 193 513 met een volledig beladen containertrein langs het vers gemaaide gras, de groene bomen en een heerlijk lente zonnetje als trein 43422 naar Tilburg Industrie.
Laatst gewijzigd door Jordy125 op wo mei 13, 2020 7:46 pm, 1 keer totaal gewijzigd.
Het rustige en kalme Stadskanaal wordt voor enkele minuten verstoord door de stoomloc van de STAR. Hier komt de 52 8060 over het markante spoorbruggetje aan de Drouwenerstraat en zij is onderweg met een personentrein in de richting van Nieuw-Buinen
FOTO 24
Op 12 mei 2018 had de stichting Hondekop haar donateursrit naar de Stoomtrein Goes Borsele.
Te gast was o.a. de 65 018 van de SSN die hier het station van Hoedekenskerke binnen komt rijden
FOTO 25
475 412 BLS Cargo met met een lading dieselolie, UN 1202, vanuit Rotterdam langs Valburg ( CUP ) waar het volstaat van de koolzaad bloemen richting Emmerich.
FOTO 27
Herkenbaar aan de lente is dat struiken weer volop groeien. Vaak staat deze begroeiing in de weg, maar het kan ook voor leuke sfeerplaatjes zorgen, zoals bij de Hulteneindsestraat in Hulten het geval is. Zo'n sfeerplaatje maakte ik hier op 3 mei 2020, toen DBC 193 343 met een omgeleide UC Gremberg langs kwam onderweg naar Kijfhoek.
Door problemen met de diesellocomotieven BR 245 rijden er nog altijd 218'en in het Autoverkeer tussen Niebüll en Westerland/Sylt. Op 30 april 2017 passeren de 218 363 en 218 314 een koolzaadveld ter hoogte van het inrijsein van kruisingsstation Lehnshallig.
FOTO 30
Terwijl de koetjes en schaapjes in de wei grazen en een stortbui inmiddels richting Gouda getrokken is, passeren VIRM's 9556 (Groene Trein) en 9579 als IC 2858 van Utrecht naar Rotterdam. Moordrecht, 26-04-2017.
De stemronde is weer geopend. Er kan gestemd worden tot en met 31 mei 18:00. Ieder forumlid heeft drie stemmen. Het stemmen dient anoniem te gebeuren en op jezelf stemmen is niet toegestaan. Succes .