Jaaroverzicht 2024 Björn

Post hier je beste, mooiste, speciaalste spoorfoto's van 2024
Forumregels
Iedere gebruiker mag één topic openen, dus gebruik hem goed. Een topic mag uit maximaal 12 foto's bestaan, dit is dus gemiddeld één foto per maand. Het mooiste is natuurlijk als er daadwerkelijk één foto per maand wordt geselecteerd, maar dit is niet verplicht. Gebruik als topic titel het volgende formaat: Jaaroverzicht 2024 <je forum (nick)naam>
Plaats reactie
BjörnNielsen
Berichten: 1015
Lid geworden op: vr aug 24, 2012 5:39 pm
Locatie: Ljouwert
Contacteer:

Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door BjörnNielsen »

Het jaar is bijna ten einde en daarom is het hoog tijd om hier in woord en beeld terug te blikken op 2024. Een jaar waarin het helaas op veel plekken in de wereld niet goed gaat en dat is eigenlijk nog zacht uitgedrukt. Meteorologisch gaat 2024 de boeken in als een jaar van uitersten: het jaar begon met wat sneeuw en uiteindelijk werd het het warmste maar tevens ook het natste jaar sinds de metingen. Vooral dat laatste zie je terug in het jaaroverzicht met een aantal fotoloze maanden. Op persoonlijk vlak valt een aantal dingen op, waaronder het twintig jarige samenzijn met mijn vrouw en de grote verbouwing in de woonkamer en keuken. Op werkvlak veranderde er weinig, al is het verlies van het busvervoer van Fryslân aan Qbuzz treurig. Gevolgen voor mij heeft het gelukkig niet, aangezien ik alweer een aantal jaar met veel plezier treintjes plan bij Arriva.

Op hobbygebied kon er dit jaar met name in de tweede helft van het jaar goed gescoord worden. Vanwege de enorm wisselvallige winter en lente leek het alsof 2024 een heel saai jaar zou gaan worden. Absoluut hoogtepunt was dit jaar de vrij spontaan geboekte zomervakantie naar Slovenië, waar ik eerst alleen maar over kon dromen. Daarnaast werd 2024 vooral een succes vanwege een paar zonnige dagen in juni en november. Voor mij als inwoner van Leeuwarden is het gezien de lange aanrijtijden toch altijd een afweging maken of er iets te scoren valt of dat je op voorhand de dag kan gaan skippen voor wat betreft de hobby.

En dan nu 2024 in 12 foto's:

1. JANUARI
Een zeer rustige maand met weinig mooie dagen of zin om erop uit te gaan. Een uitzondering was 18 januari, toen ik werd getipt dat RFO met haar Euro9000 een ketelwagentrein zou rijden van Bad Bentheim naar Rotterdam. De zon scheen en er lag een laagje sneeuw en dus werd er, voor één trein, naar Twente gereden.
AfbeeldingRail Force One 2019 302 reed op 17/18 januari de eerste commerciële rit in Nederland. Na een nachtje overstaan in Almelo continueerde de loc haar rit richting Rotterdam met aan de haak een bijzonder fraaie ERR ketelwagentrein beladen met zonnebloemolie.

In februari werden vanwege het vele slechte weer geen foto's gemaakt en maart bestond uit een dagje Betuweroute en een lokale foto, die het jaaroverzicht niet gehaald hebben. Ook april ging bijna fotoloos de boeken in, zodat we voor de tweede foto van het jaaroverzicht alweer in mei zijn aanbeland.

2. MEI
Op zondag 12 mei besloot ik vanwege het mooie weer een dagje in Twente op pad te gaan. Dat bleek een goede keus want er reden veel leuke treinen waaronder ook een aantal extraatjes zoals TCS met de ICE overbrenging en RRF 4400 met ketelwagens.
AfbeeldingAl jaren staat een zonplaatje van een goederentrein aan de noordkant van de ingraving van Assel op het lijstje. Dat is erg lastig want meestal rijdt er vroeg in de ochtend niks aan cargo richting Bad Bentheim. Deze zondag zou VolkerRail met haar 7143 een ombouwtrein van Amersfoort naar Bad Bentheim rijden. Er werd extra vroeg opgestaan om op tijd in Assel te zijn, en het resultaat komt dan ook terug in het jaaroverzicht.

3. JUNI (1)
Railexperts reed op 7 juni een chartertrein naar Leeuwarden met de 9901 en 9902. Nadat het gezelschap was uitgestapt reed de trein leeg terug richting Amersfoort. Terwijl de dag vrij zonnig begon trok het natuurlijk bijna helemaal dicht met wolken, waardoor een mooie foto kansloos leek.
AfbeeldingToch werd er een poging gedaan bij Wolvega en wonder boven wonder prikte de zon net op het juiste moment door het wolkendek. En zo kon de 9902 in haar nieuwe "Tommy en Tess" outfit van het lijstje worden gestreept.

4. JUNI (2) Bonusfoto ipv februari
SETG rijdt sinds 2024 een nieuwe trein tussen Terneuzen en het Duitse Garching. Het betreft een bloktrein bestaande uit witte Tads'n beladen met petroleumcokes. De trein reed al een tijdje maar op 8 juni was het dan eindelijk lekker zonnig weer. Er werd meteen goed werk gemaakt van deze trein en vanwege een gunstige dienstregeling kon ik 'm zelfs 3x vastleggen.
AfbeeldingDe stamloc 193 728 is de enige in Nederland toegelaten loc van SETG. Na een foto in Hulten werd deze foto aan de noordkant van het spoor bij Griendtsveen gemaakt. Daarna kon de trein voor een derde keer in het met fotografen drukke en zeer gezellige Kaldenkirchen gefotografeerd worden.

5. JUNI (3) Bonusfoto ipv maart
Eind juni, een week voor de zomervakantie, werd het opeens erg mooi weer. Snel werd de agenda geleegd en samen met Sicco naar midden Duitsland gereden voor een paar dagen hobbypret. De eerste twee halve dagen werden besteed aan de Bremerschiene. Maar omdat het treinaanbod en stekken tegenvielen, besloten we door te rijden naar de omgeving van Braunschweig. Hier kon zoals bijna altijd weer bijzonder goed gescoord worden. Tassen vol zelfs.
AfbeeldingNu de 151'ers van Hectorrail snel buiten dienst gesteld zullen worden, waren we extra blij deze nog een keer voor de lens te krijgen. De 162 002 met een fraaie groene GBX ketelwagenset was bij Woltorf slechts een van de vele highlights.

Het weer kakte na een paar dagen toch weer snel in en omdat de zomervakantie voor de deur stond werd in overleg met mijn vrouw besloten om naar Slovenië te rijden. Daar is het met name aan de kust rond Koper in de zomer eigenlijk altijd stralend mooi weer.

6. JULI (1)
Gedurende tien dagen werden bezoekjes aan het spoor afgewisseld met toeristische uitjes of lekker hangen in het heerlijke zwembad bij het huisje. Natuurlijk waren de Nez Cassé locomotieven hier -by far- het hoofddoel en bleek ik achteraf gezien bizar veel geluk te hebben gehad met treinen en/of lokinzet. Veel verschillende rode exemplaren konden op diverse fotopunten vastgelegd worden, maar ook de blauwe en gele eenlingen (inmiddels zijn er twee blauwe) kreeg ik gelukkig voor de lens.
AfbeeldingIn de namiddag van maandag 8 juli viel alles samen toen de blauwe 363 021 met een ketelwagentrein uit Koper vertrok en even later op het bekende punt bij Črnotiče kon worden vastgelegd. Bingo!

7. JULI (2) Bonusfoto ipv april
Doordat de zomervakantie zondagmiddag was geboekt en zondagavond al werd vertrokken, had ik wat betreft fotopunten weinig voorbereid. Gelukkig kreeg ik hulp van Vincent en Marcel, en kwam ik laatstgenoemde, zelfs zover van huis, meermaals tegen. Altijd leuk om de hobby samen te beleven. Naast de Nez Cassés zijn ook de Moped-locomotieven een moetje, maar daarvoor moest ik wel een flink eind het binnenland inrijden.
AfbeeldingUiteindelijk kon ik rond Postojna een paar van deze oude machines van de serie 342 fotograferen. Deze foto van de 342 023 met nachttrein Budapest-Rijeka bij Rakek krijgt dan ook een plek in mijn jaaroverzicht.

In augustus was van lekker zomerweer niet echt sprake en er moest natuurlijk ook weer gewerkt worden. Daarnaast kwam de verbouwing thuis langzaam dichterbij en dat leverde, ondanks dat we veel uitbesteedden, toch wel de nodige stress op. Veel werd er voor en tijdens de verbouwing dan ook niet aan de hobby gedaan.

8. SEPTEMBER (1)
Nieuw vervoer sinds 2024 is de wekelijkse staaltrein van ČD Cargo in combinatie met de paarse Railrelease staalwagens. De trein rijdt 1x per week tussen Amsterdam en diverse bestemmingen in Tsjechië. Vaak werd de 383 001 met Tsjechische vlag ingezet en die moest er dan toch maar eens goed op. De trein werd meermaals omgeleid via Utrecht-Arnhem maar vanwege de vele voorspelde wolken durfde ik dat niet aan. Gelukkig kreeg ik op de wolkenloze 1 september een herkansing.
AfbeeldingDat de paarse Railrelease-wagens uitgerekend deze dag dan niet direct achter de locomotief zaten, neem ik dan maar even voor lief. De combinatie van locomotief + de huisjes als motief laten de keuze voor de maand september op deze foto doen vallen.

9. SEPTEMBER (2) Bonusfoto ipv augustus
De 9903 van Railexperts in de Railadventure kleuren goed (of überhaupt) op de foto krijgen bleek de afgelopen jaren echt een gebed zonder einde. Toen er op 1 september dan weer een transport stond gepland zag ik mijn kans schoon deze dan eindelijk van de lijst te strepen.
AfbeeldingHet transport achter de 9903 neem ik dan ook op in het jaaroverzicht als bonus voor de fotoloze augustus. Het zat dit keer in werkelijk elk opzicht mee. Er waren geen wolken, de zon stond niet meer zo hoog aan de hemel, de gewenste 9903 werd ingezet en er waren geen lege koppel/remwagens. Klik, streep, klaar.

10. OKTOBER (1)
Voordat de 80 weekse buitendienststelling in november van start zou gaan, werd er in de maand oktober nog geknutseld aan het spoor in Twente. Na een weekendje weg in de Achterhoek zou er op de maandag een werktrein van VolkerRail via Hengelo-Zutphen rijden. Dat lag mooi op de route naar huis en omdat de dag strakblauw begon werd dan ook naar Delden gereden voor een plaatje.
AfbeeldingZoals wel vaker kwamen de stapelwolken alweer vroeg opzetten en werd het even spannend. Maar als de zon de scéne dan toch op het juiste moment belicht... De 203-1 passeert met een werktrein uit Bad Bentheim hier in Delden op weg naar de Maasvlakte. Eens wat anders dan de korte bedieningstrein van DB Cargo naar Servo/Elementis.

11. OKTOBER (2) Bonusfoto ipv december
Op 24 oktober stond dan eindelijk eens een mooie herfstdag op de planning, maar deze ging achteraf als bijzonder teleurstellend het archief in. Het werd een zeer rustige dag met weinig verkeer, we hadden wat pech met locomotieven of er werden (achteraf gezien) verkeerde keuzes gemaakt.
AfbeeldingAangezien ik megafan ben van herfstkleuren is het toch ieder jaar weer een sport om juist eind oktober en begin november plekjes te bezoeken waar de herfstkleuren aan de bomen (nog of al) het mooist zijn. In de categorie gisteravond bedacht en de volgende ochtend uitgevoerd: een Arriva GTW onderweg van Zutphen naar Oldenzaal bij het dorpje Laren.

12. NOVEMBER
November (en ook december) blinken vaak niet uit in mooie zonnige dagen, maar dat zou dit jaar anders worden. Er werden in Nederland (of net over de grens) weer flink wat nieuwe dingen geklikt, zoals een blauwe CDC Vectron met paarse staaltrein, de Raillogix 193 507, de oranje 111 111, de fonkelnieuwe X-load's van SBB Cargo en PKP Cargo met de Karsznice-shuttle. Moeilijk om daar één foto voor het jaaroverzicht uit te kiezen.
AfbeeldingDe keuze valt op de 193 701 met zeer fraaie RT&S bestickering in dienst bij SBB Cargo. De loc was op zondag 3 november onderweg met een Bertschi tankcontainertrein en kon in het Limburgse Griendtsveen worden vastgelegd.

En dat was hem dan, mijn jaaroverzicht van 2024. Ik ben benieuwd naar de vele andere jaaroverzichten!

Rest mij iedereen een fijn kerstfeest en goed en gezond nieuwjaar te wensen.
wessele
Berichten: 803
Lid geworden op: do jun 13, 2013 11:27 am
Locatie: Waardenburg

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door wessele »

Gave serie Björn! Januari en oktober zijn mijn favorieten!
Gebruikersavatar
stijn55
Berichten: 432
Lid geworden op: vr mei 08, 2020 7:40 am
Locatie: Deurne

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door stijn55 »

Mooi afwisselend was je jaar Björn! Ik kan niet kiezen :)
ClintW
Berichten: 131
Lid geworden op: zo sep 13, 2020 12:01 pm

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door ClintW »

Weer een mooi jaaroverzicht Björn! Mijn favorieten zijn de platen uit Slovenië en de 151er!
RailWorx
Berichten: 341
Lid geworden op: di mar 31, 2020 7:42 pm
Locatie: Nijmegen
Contacteer:

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door RailWorx »

Erg gave serie, mijn favorieten zijn Januari en de foto's uit Slovenië!
Rubenr
Berichten: 430
Lid geworden op: ma feb 14, 2022 6:31 pm
Locatie: Renswoude
Contacteer:

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door Rubenr »

Geweldig overzicht, stuk voor stuk prachtplaten!
Gebruikersavatar
erica
Berichten: 4843
Lid geworden op: za mar 01, 2014 5:38 pm
Locatie: Mokum
Contacteer:

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door erica »

Mooie serie Björn, juli 1 is mijn favoriet.
1622
Berichten: 355
Lid geworden op: zo dec 30, 2012 8:15 pm

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door 1622 »

Fraai overzicht Björn! Juli 2 is de favoriet hier.
Gebruikersavatar
RedmarStam
Berichten: 174
Lid geworden op: vr dec 28, 2018 5:01 pm
Locatie: Veendam

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door RedmarStam »

Ondanks niet van elke maand een foto heb je toch weer een fraai jaaroverzicht kunnen maken, Björn! Een favoriet kiezen is lastiger dan gedacht... De derde van juni en de eerste van juli springen er dan voor mij uit. :)
Flickr: --> Klik <--
Gebruikersavatar
Marcel
Berichten: 2364
Lid geworden op: vr aug 24, 2012 6:55 pm
Contacteer:

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door Marcel »

Aan de foto’s is niet af te zien dat je in Friesland woont, mooi overzicht!
"The chase is better than the catch."
Gebruikersavatar
derquinho
Berichten: 562
Lid geworden op: wo okt 08, 2014 1:30 pm
Contacteer:

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door derquinho »

Zoals elk jaar weer heel fraai Björn! De blauwe 363 is zonder twijfel de absolute topper met als 2e de 151 van Hektorrail. Je vergeet bij november overigens de EGP 151 in het rijtje te noemen! :-)
Gebruikersavatar
Rens
Site Admin
Berichten: 3673
Lid geworden op: di jan 15, 2013 3:02 pm

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door Rens »

Het lijkt zo bijna alsof het hele jaar zonnig was. Prachtserie wederom!
ov_wijzer
Berichten: 978
Lid geworden op: do nov 15, 2012 2:39 pm
Contacteer:

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door ov_wijzer »

Leuk Björn. Voor mij favoriet 2e foto van September.
VinceCargo
Berichten: 3133
Lid geworden op: vr aug 16, 2013 4:39 pm
Locatie: Woerden
Contacteer:

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door VinceCargo »

Toch een paar keer met elkaar op pad kunnen gaan dit jaar ;-)
Juni 2 en juli 1 zijn favoriet, november zullen we het maar niet over hebben :|
Geen handvol, maar een land vol
Gydo
Berichten: 308
Lid geworden op: ma apr 08, 2024 9:38 am
Locatie: Lievelde (Achterhoek)

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door Gydo »

Ik ga ook voor Juni 2! Heel mooi!
ICEmaster
Berichten: 191
Lid geworden op: zo jul 17, 2016 12:35 pm

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door ICEmaster »

Lekker overzicht zeg! Moeilijk een favoriet te kiezen, maar de HectorRail 151 en de Sloveense plaatjes springen er toch wel uit voor mij!
Ik fotografeer op zonne-energie
NS1707
Berichten: 427
Lid geworden op: ma aug 25, 2014 7:50 pm

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door NS1707 »

Heel tof en zonnig overzicht! Mei en juli-1 zijn voor mij de topplaten!
Staaijeren
Berichten: 308
Lid geworden op: di mei 03, 2016 6:41 pm

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door Staaijeren »

Weer een fraai en mooie serie Björn moeilijk kiezen!
Foto's op Flickr
robehv
Berichten: 978
Lid geworden op: zo aug 26, 2012 12:07 pm
Locatie: Helmond

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door robehv »

Fraai overzicht , lekker afwisselend.
Parttime member van Brabantroute Prestatie Team
Kevinrail
Berichten: 496
Lid geworden op: vr feb 06, 2015 9:29 pm

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door Kevinrail »

Heel mooi jaaroverzicht Björn, wat de keuze voor de favoriete foto's dan wel weer lastig maakt. Ik ga voor de foto's van januari, juli-1 & September-2.
Gebruikersavatar
Ronnie
Site Admin
Berichten: 22618
Lid geworden op: di aug 21, 2012 8:09 pm
Contacteer:

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door Ronnie »

Mooi overzicht. Juni 3 is mijn favoriet.
Goed sporen. Daar houden we van.
dvc
Berichten: 508
Lid geworden op: wo nov 27, 2013 6:51 pm

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door dvc »

Mooi overzicht Björn! Mijn favorieten zijn de beide foto’s uit juli.
Lars
Berichten: 100
Lid geworden op: vr sep 06, 2019 2:55 pm

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door Lars »

Toppie! Lastig kiezen, maar de blauwe 363 heeft mijn stem.
David
Berichten: 1624
Lid geworden op: do sep 06, 2012 10:55 am
Locatie: Norrköping
Contacteer:

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door David »

Erg fraaie serie! Ik ga voor de platen uit juli.
Peter1978
Berichten: 79
Lid geworden op: wo feb 03, 2016 10:39 am
Contacteer:

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door Peter1978 »

Mooi overzicht, de foto uit januari is mijn favoriet!
Mijn foto's op Flickr
tiemen
Berichten: 245
Lid geworden op: di mar 12, 2019 11:26 am

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door tiemen »

Erg fraai overzicht Björn, de plaatjes uit Slovenië zijn mijn favoriet!
Gebruikersavatar
RemcoG
Berichten: 401
Lid geworden op: do jan 31, 2019 4:48 pm
Locatie: Zaltbommel
Contacteer:

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door RemcoG »

Groots overzicht Björn! Echt heel fraai! Oktober (1) is mega!
Misschien kunnen we stoomlocs herintroduceren
DDZ7504
Berichten: 4232
Lid geworden op: ma aug 25, 2014 7:50 pm
Contacteer:

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door DDZ7504 »

Zeer fraai overzicht, Björn! Ik ga voor januari dit keer.
Ik ben de wolkenlotto aan het winnen.
Gebruikersavatar
kay-cee
Berichten: 1353
Lid geworden op: za aug 02, 2014 6:17 pm

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door kay-cee »

Wat een mooi jaaroverzicht Björn, erg fraaie foto's uit Slovenië op je vakantie maar ook Juni 3 en november zijn waanzinnig mooi!
Niek65
Berichten: 1010
Lid geworden op: za feb 27, 2021 11:24 pm
Contacteer:

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door Niek65 »

Gaaf overzicht, mei en juni 1, top en oktober 2 die herfstkleuren geweldig.
spurt2244
Berichten: 440
Lid geworden op: vr apr 22, 2016 8:18 am
Contacteer:

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door spurt2244 »

Mooi overzicht! Oktober 2 is mijn favoriet.
Mattie
Berichten: 695
Lid geworden op: za aug 29, 2015 3:56 pm
Contacteer:

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door Mattie »

Prachtige serie foto’s Björn! de platen uit juli zijn mijn absolute favoriet.
Gebruikersavatar
Hollandrail
Berichten: 2080
Lid geworden op: di apr 04, 2023 6:55 am
Contacteer:

Re: Jaaroverzicht 2024 Björn

Bericht door Hollandrail »

juli 1 is mijn favoriet.
Plaats reactie